Poslance čeká schvalování novely občanského zákoníku, která má zavést výjimku z předkupního práva pro garážová stání. Při prodejích bytů by se pak zřejmě nemusely přednostně nabízet ostatním obyvatelům domu. To podle mnohých makléřů výrazně komplikuje transakce na realitním trhu.

Objevují se také snahy o obcházení předkupního práva. Podle zákona se totiž musí podíl, například v podobě garáže, nabízet až poté, co je se zájemcem uzavřena kupní smlouva bytu s konkrétní cenou.

To má za cíl zabránit snahám o odbytí předkupního práva nabídkou podílu za přehnanou cenu. Toto omezení se však někteří snažili obejít proporčním snížením ceny bytu, ke kterému garáž patří. „Někteří vlastníci se snažili vymýšlet způsoby, že místo prodeje například bytu za 5 milionů s garážovým stáním za 300 tisíc prodají byt za 3 miliony s garáží za 2,3 milionu korun,“ popisuje jeden z triků ředitel Bidli reality Ondřej Mašín.

Zdroj

774 110 007
instagram facebook
Naše stránka využívá cookies. Nejde o cukrovinky, ale soubory, díky nimž není třeba znovu zadávat stejné údaje, které jste už jednou vyplnili.
Rozumím