„Je to zhruba 120 let stará budova,“ popisuje Roman Kotek ze společnosti Bidli chalupu, kterou by ještě před pěti lety zájemci koupili nanejvýš pro rekreaci. Bytů je ale nyní málo a hypotéky se stávají čím dál méně dostupnými. Místo třípokojového bytu v pražském paneláku tak hlavně mladí lidé raději koupí chalupu nebo chatu, a tu si upraví. „Většinou je problém odpad, takže je třeba vyřešit napojení - čistička, jímka, další bývá voda, většinou tam bývá studená plus samozřejmě vytápění,“ říká Kotek.

„Za posledních deset let se s touto situací pravidelně setkávám, hlavně v obdobích, kdy cena ostatních nemovitostí zásadním způsobem roste,“ potvrzuje i Monika Maděrová ze společnosti Remax. Jenže vůči rostoucím cenám už přestávají být imunní i chaty a chalupy a rok od roku výrazně zdražují.

„Za poslední tři roky se průměrná cena chalupy zvýšila o 368 tisíc a průměrná cena prodané chaty nebo chalupy se pohybuje okolo milionu dvě stě korun,“ dodává.

Třeba Tereza Hanzlová v jedné takové už rok žije. Rozdíly oproti klasickému rodinnému domu nepociťuje.  „Pro mě osobně a pro mého partnera je to naprosto plnohodnotné. I jsme jednu chvíli uvažovali, že si chatu koupíme, pak se změnila legislativa hypoték,“ popisuje.

Zdroj

774 110 007
instagram facebook
Naše stránka využívá cookies. Nejde o cukrovinky, ale soubory, díky nimž není třeba znovu zadávat stejné údaje, které jste už jednou vyplnili.
Rozumím