Seres SF5

Výkonné sportovně laděné SUV střední třídy SERES SF5 bude dostupné jak jako čistokrevný elektromobil, tak i ve verzi s beninovým generátorem slibující dojezd až 1000 km. Na náš trh by měl model dorazit ve 4. čtvrtletí tohoto roku.

Technické parametry

Parametry
Pohon
elektro
Výkon
510 kW (684 k)
Točivý moment
1040 Nm
Pohon
všech 4 kol
Parametry
Zrychlení z 0 na 100 km/h
za 3,5 s
Maximální rychlost
255 km/h
Dojezd elektromobilu
500 km
Dojezd s benzinovým generátorem
1000 km

Voyah FREE

Voyah Free byl původně představen během autosalonu v Pekingu 2020 v září 2020 společností Voyah, prémiovou značkou NEV od společnosti Dongfeng Motor. Design Free crossover byla navržen společně s Italdesign.

18. prosince 2020 byl oficiálně představen Voyah Free, první model Voyah. Voyah Free je k dispozici ve dvou výkonových kombinacích - prodloužený dojezd a čistě elektrický. Komplexní dojezd NEDC je 860 km u modelu s prodlouženým dojezdem a 500 km u modelu s čistě elektrickým pohonem

Voyah Free je postaven na platformě Dongfeng Electric Smart Secure Architecture (ESSA). Odpružení modelu Free je kombinací předních dvojitých trojúhelníkových ramen a zadního víceprvkového uchycení a části podvozku používají celohliníkové pomocné rámy a ojnice. Horní část je vybavena vzduchovým odpružením, které se automaticky přepne při přepnutí do jízdního režimu s vysokou energií.

Voyah Free poskytuje pokročilé automatické asistenční funkce L2 s funkcí 3 milimetrových vlnových radarů, které snímají okolí a případné překážky. Vozidlo je vybaveno 9 kamerami a 12 ultrazvukovými radary pro provádění asistenčních funkcí jízdy včetně adaptivního tempomatu pracujícího i v plné rychlosti - ACC, asistence při sledování jízdního pruhu LKA, automatického brzdění AEB, 360° panoramatického obrazu a sledování mrtvého úhlu BSD. Je také vybaven účinným systémem aktivního nočního vidění do 150 metrů před vozidlem, který identifikuje chodce a zvířata.

Technické parametry

Parametry
Pohon
elektro
Výkon
500 kW (671 k)
Točivý moment
1 000 Nm
Parametry
Zrychlení z 0 na 100 km/h
za 4,8 s
Dojezd
860 km

Voyah i-FREE | koncept

Voyah i-Free má tvar velkého SUV a má členitý design. To je patrné zejména na předním konci, kde je sportovní dvojice přívodů umělého vzduchu se vzorem ve tvaru kosočtverce. Navíc koncept postrádá mřížku jakéhokoli druhu a místo toho má dvojici zejících otvorů, kde by mřížka byla. Tyto otvory protékají kapotou a mají stejný diamantový vzor jako přívody vzduchu.

Přední strana konceptu i-Free má také některé stylové zlaté akcenty včetně velkého loga a části obložení spojující malé LED světlomety. Vůz i-Free má kamery namísto tradičních zpětných zrcátek, kliky dveří v jedné rovině s karoserií a sadu masivních stříbrných kol. Vyniknutí zadní části je dosaženo velkým spoilerem, který se táhne od střechy spolu s párem tenkých koncových světel.

Koncept i-Free je založen na Dongfeng Electric Smart Secure Architecture (ESSA) a je vybaven plně elektrickým pohonem. Prozatím však jeho technické specifikace zůstávají pod pokličkou.

Produkční verze konceptu je naplánována na čínský trh v roce 2022 a bude postavena v bývalém závodě Dongfeng-Renault. Jak je však u odvážně stylizovaných konceptů obvyklé, očekáváme, že na cestě na výrobní linku projde řadou stylingových úprav.

Voyah i-LAND | koncept

Voyah i-Land je koncept elektrického velkého cestovního vozu navrženého společností Italdesign a představeného v roce 2020 pro novou čínskou značku Voyah, dceřinou společnost Dongfeng Motor Corporation.

Naše stránka využívá cookies. Nejde o cukrovinky, ale soubory, díky nimž není třeba znovu zadávat stejné údaje, které jste už jednou vyplnili.
Rozumím