Při koupi nemovitosti nastává často případ, kdy buď váháte mezi několika nebo máte konkrétní představu, ale nemůžete najít nic vhodného. V dnešní době rozhodování při nalezení ideální nemovitosti musí být často rychlé a naopak vyřizování hypotéky bývá někdy zdlouhavé. Pokud víte, že budete opravdu kupovat nemovitost a máte i jasnou představu o nákladech, můžete si díky pohotovostnímu úvěru ušetřit spoustu možného budoucího stresu.
 

 

Mít jisté peníze před výběrem nemovitosti - to je pohotovostní úvěr

 

Pohotovostní úvěr je forma úvěru ze stavebního spoření. Úvěr je možné schválit, aniž by měl klient konkrétní nemovitost. Pro jeho získání se prozkoumává finanční situace klienta a na základě těchto údajů schválíme klientovi úvěr na 9 měsíců ve formě odkladu splátek, během něhož nic neplatí, ale drží v ruce úvěrové smlouvy. Nadále se nezkoumá jeho bonita, ani zápisy do registru.

Schválení se může prakticky vyřídit během tří až pěti dnů, pokud by dnes žadatel přinesl potvrzení o příjmu, daňové přiznání a další papíry, stačilo by sepsat už jen žádost a to je vše, co je potřeba.

 

Co když nastane nějaký problém?

 
V případě, že by zájemce nevyužil celou předschválenou výši úvěru, rozhodne se, že si koupí nemovitost za dva miliony místo tří, nemusí celý úvěr dočerpat, nenaskáčou mu žádné poplatky za nevyužití. Ve smlouvách totiž není napsané, kolik musí vyčerpat. Úrok se odvíjí od částky, ze které se vyčerpá, proto klient nemá při podpisu smlouvy splátkový kalendář. Vždy platí, že se mu sníží splátka úroku logicky dle toho, kolik z úvěru využil.
   

Co když si do 9 měsíců nestihnete najít nemovitost?

 
I to se může stát! Ale většinou velmi zřídka. Pokud klientovi 9 měsíců nestačí, může si vybrat ze dvou variant. Buďto hledání vzdá a platí ušlé úroky za období, kdy byl úvěr schválený, nebo si zažádá o prodloužení o dalších 9 měsíců, znovu Modrá pyramida prozkoumá jeho finanční situaci a nabídne aktuální úrok.
 
Naše stránka využívá cookies. Nejde o cukrovinky, ale soubory, díky nimž není třeba znovu zadávat stejné údaje, které jste už jednou vyplnili.
Rozumím